Meizu Pro 5 nie doczeka się kompaktowego brata

Opublikowano: 2016-02-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-meizu-pro5-1Meizu ma dla swoich fanów złe wieści – premiera wersji mini flagowego smartfona Pro 5 została przesunięta na czas nieokreślony, co najprawdopodobniej oznacza anulowanie projektu.

Meizu przygotowywało od jakiegoś czasu Pro 5 Mini – kompaktowy wariant swojego aktualnego flagowca, oferujący interesującą specyfikację na czele z 4.7-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD i 10-rdzeniowym procesorem MediaTek MT6979. Niestety, w wyniku niedawnego trzęsienia ziemi na Tajwanie projekt raczej nie zostanie dokończony, a urządzenie nie trafi na rynek. Meizu poinformowało za pośrednictwem portalu Weibo o zaistniałych okolicznościach, które doprowadziły do poważnych uszkodzeń wyposażenia producenta i nie pozwalają na kontynuowanie prac nad smartfonem.

Z nieco bardziej optymistycznych wiadomości, firma pochwaliła się stałym wzrostem sprzedaży w 2015 roku, dostarczając na rynek ponad 20 milionów smartfonów. Meizu obiecuje również kolejne przełomowe rozwiązania w następnych dwunastu miesiącach.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.