Meizu znów pozwane za patenty

Opublikowano: 2016-10-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-meizuQualcomm wniósł przeciwko Meizu skargi o naruszenie patentów w Stanach Zjednoczonych, Francji oraz Niemczech.

Jest to już kolejny spór pomiędzy obiema firmami. Poprzednio, w czerwcu tego roku, Qualcomm zgłosił w Chinach wniosek tyczący się bezprawnego wykorzystania rozwiązań związanych z łącznością 3G i 4G. Próba dogadania się z Meizu w kwestiach licencyjnych zakończyła się z kolei fiaskiem.

Qualcomm zamierza podjąć kolejne działania – tym razem sprawa została zgłoszona do amerykańskiej Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) Sądu Okręgowego w Mannheim oraz do odpowiednich organów prawnych we Francji.

 „Meizu odmówiło negocjacji w sprawie pozyskania licencji i sprzedawało na świecie produkty naruszające patenty, nie pozostawiając firmie Qualcomm innego wyboru niż ochrona własnych rozwiązań poprzez dodatkowe postępowania sądowe” – powiedział Dan Rosenberg, wiceprezes Qualcomm.

Źródło: Qualcomm, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.