Messenger Lite - popularny komunikator doczekał się „odchudzonej” wersji

Opublikowano: 2016-10-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje

news-messenger-litePo Facebook Lite przyszedł czas na Messenger Lite. Nowy-stary komunikator został zaprojektowany dla starszych telefonów o mniejszej mocy obliczeniowej i użytkowników z rozwijających się krajów.

Messenger Lite początkowo wystartuje w Kenii, Malezji, Tunezji, Wenezueli oraz na Sri Lance. Ma też zadebiutować w innych regionach w przeciągu kolejnych miesięcy. Aktualnie przewidziana jest tylko wersja dla systemu Android.

Głównym założeniem aplikacji jest jej bezproblemowe działanie nawet na urządzeniach z mniejszą ilością pamięci RAM, wolniejszym procesorem czy też słabym, niestabilnym połączeniem internetowym. Użytkownicy tracą większość funkcji (np. rozmowy głosowe, wideo, GIF-y) na rzecz małej wagi komunikatora – tylko 10 MB, a także szybszego działania, mniejszego zapotrzebowania na energię oraz oszczędniejszej transmisji danych. Messenger Lite pozwala m.in. na prowadzenie rozmowy tekstowej oraz wysyłanie i odbieranie zdjęć, linków i naklejek. Podstawa, ale dla wielu osób są to w zupełności wystarczające funkcje.

Źródło: Engadget, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.