Mężczyzna pozywa LG za wybuch smartfona

Opublikowano: 2016-04-04
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #LG #problemy / awarie

news-lg-optimus-f6-1Muhammad Sattar skierował do sądu federalnego w Brooklynie sprawę przeciw LG, po tym jak jego smartfon – LG Optimus F6 – eksplodował w kieszeni, poważnie go raniąc.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 13 stycznia tego roku. Tego dnia do tej pory niezawodny smartfon 52-letniego specjalisty IT wybuchł w jego kieszeni, w efekcie doprowadzając do poparzeń (2 i 3 stopnia) dłoni i prawej nogi. Mężczyznę natychmiast przewieziono do szpitala Weill Cornell na Manhattanie, a następnie poddano przeszczepowi skóry.

Po operacji Muhammad Sattar był przez miesiąc niezdolny do wykonywania swojego zawodu – wynika z wniesionego pozwu. Nie wiadomo jak wysokie ma być żądane przez mężczyznę odszkodowanie, a LG jeszcze nie odpowiedziało na jego roszczenia.

Telefon był w posiadaniu Sattara od zaledwie kilku miesięcy i nie jest już prawdopodobnie objęty gwarancją, a ponadto możliwe, że zastosowane w nim ogniwo było nieoryginalne. Wszystko wskazuje więc na to, że z góry znany jest wynik sprawy, a 52-latkowi trudno będzie udowodnić winę słynnemu producentowi.

Źródło: New York Post

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.