Microsoft: Cortana przemówi po polsku w październiku

Opublikowano: 2014-09-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #technologie #Nokia #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-cortanaKoncern Microsoft zapowiada, że już w przyszłym miesiącu polscy użytkownicy Windows Phone 8.1 dostaną Cortanę w zlokalizowanej wersji.

Z informacji płynących ze źródeł zbliżonych do Microsoftu wynika, że na początku października 2014 roku światło dzienne powinna ujrzeć polska wersja asystenta Cortana – aplikacji stanowiącej rodzaj osobistego asystenta, któremu można wydawać polecenia za pomocą ludzkiego głosu. W praktyce Cortana jest odpowiednikiem stosowanego przez Apple oprogramowania Siri.

Doniesienia mówią o tym, że polska Cortana pojawi się wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 Update 2 przeznaczoną dla deweloperów. Z czasem powinna ona także trafić do końcowych użytkowników, będzie to jednak rozwojowa wersja beta, więc może zawierać błędy. Niemniej, Microsoftowi należy się duży plus, ponieważ jako pierwszy stworzył w pełni funkcjonalnego asystenta głosowego, z którym będzie można rozmawiać po polsku.

Nazwa Cortana pochodzi od sztucznej inteligencji występującej jako wirtualna postać w grach z serii Halo, które nota bene są także dziełem Microsoftu.

Źródło: Twitter

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.