Microsoft broni swoich patentów i pozywa Kyocerę

Opublikowano: 2015-03-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-kyocera-pozewMicrosoft złożył pozew patentowy przeciwko japońskiej firmie Kyocera, zgodnie z którym oskarżony naruszył siedem patentów w swoich telefonach opartych na Androidzie.

Mowa tutaj o modelach z linii Duraforce, Hydro i Brigadier, które złamały patenty dotyczące m.in. usług geolokalizacyjnych, oszczędzania energii oraz wiadomości tekstowych. Jak wiadomo, Microsoft posiada prawa do niektórych funkcjonalności znanych z urządzeń z systemem Android, za które pobiera stosowne opłaty licencyjne od wielu producentów.

Chociaż badania i rozwój są zawsze kosztowne i ryzykowne, Microsoft od początku opierał się na innowacjach i nadal podąża obraną niegdyś drogą innowatora. Niektórzy mają jednak inne podejście, czekając na takie firmy jak Microsoft, aby poniosły koszta rozwoju nowych technologii, a następnie wprowadzają te pomysły do swoich produktów – oczywiście bez zgody i nie uiszczając opłat za taki przywilej” – stwierdził w swoim zażaleniu gigant z Redmond.

Microsoft ma jednak nadzieje, że cała sprawę uda się rozwiązać polubownie, ale jednocześnie do tego czasu domaga się wprowadzenia zakazu sprzedaży telefonów Kyocery na terenie Stanów Zjednoczonych. Pozwany nie odniósł się jeszcze do stawianych zarzutów. Można się jednak spodziewać, że japoński producent elektroniki nie będzie stwarzał wielkich problemów i pójdzie na ugodę.

Źródło: Engadget

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.