Microsoft eksperymentuje z klawiaturą wyposażoną w ekran e-ink

Opublikowano: 2015-08-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #technologie #pozostali

news-microsoft-displaycover-1Raz na jakiś czas trafiają się akcesoria, które wielu użytkowników kupiłoby bez zawahania. Dobrym tego przykładem może być DisplayCover – prototypowa klawiatura Microsoftu, która łączy fizyczne klawisze z cienkim, wielodotykowym wyświetlaczem wykonanym w technologii e-papieru.

Małe tablety, a z myślą o nich została skonstruowana ta klawiatura, mają ten problem, że są…małe. Ich ekrany często niosą za sobą wiele ograniczeń i utrudnień związanych z brakującą przestrzenią, która bywa szczególnie dokuczliwa dla osób wykorzystujących tablet do pracy. DisplayCover wydaje się być świetnym rozwiązaniem rozszerzającym możliwości takich urządzeń, jak choćby Surface Pro 3. Na ekranie e-ink o rozdzielczości 1280 x 305 pikseli umieścić można całą masę elementów, począwszy od menu startowego Windows i ikonek aktualnie używanych aplikacji, poprzez różne skróty i kafelki, kończąc na oknie czatu i przyborach z Photoshopa.. Na panelu da się też ulokować wiele innych rzeczy, a jego możliwości wydają się być bardzo rozbudowane. Co ważne, można go obsługiwać zarówno rysikiem, jak i palcami. Warto również dodać, że wykonanie wyświetlacza w technologii papieru elektronicznego przynosi spore korzyści w kwestii energooszczędności.

Jak to jednak zwykle bywa w przypadku prototypów, DisplayCover jeszcze przez długi czas pozostanie w fazie testów i przejdzie zapewne kilka zmian, zanim ostatecznie trafi do sprzedaży.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.