Microsoft Lumia 430 oficjalnie. Najtańsza Lumia w historii

Opublikowano: 2015-03-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lumia430-officialMicrosoft zapowiedział właśnie kolejnego przedstawiciela niskiej półki cenowej. Lumia 430 ma być kolejnym smartfonem, który pomoże firmie osiągnąć sukces na wschodzących rynkach.

Określana jako „najbardziej przystępna cenowo Lumia”, Lumia 430 oferuje podzespoły, które raczej nie zaskoczą już nikogo. Jak na 2015 rok są one niezbyt imponujące, jednak biorąc pod uwagę cenę, a wynosi ona 70 dolarów, nie jest najgorzej. Ponadto, smartfon jest przeznaczony na rozwijające się rynki, gdzie większości konsumentów nie stać na droższe propozycje.

news-lumia430-official-4Jeśli zaś chodzi o specyfikację, Microsoft Lumia 430 wyposażona została w czterocalowy ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 taktowany zegarem 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej, którą da się rozszerzyć kartą microSD (do 128 GB). Dodatkowo, użytkownicy otrzymują darmowe 30 GB w chmurze OneDrive. Aparaty w urządzeniu są dwa – główny ma 2 Mpix, a przedni 0.3 Mpix. Smartfon obsługuje dwie karty SIM i pracuje na systemie Windows Phone 8.1 w wersji Denim. W przyszłości otrzyma również aktualizację do Windows 10. Całość uzupełnia bateria o pojemności 1500 mAh, która według producenta ma zapewnić ponad 8 godzin rozmów w sieci 3G i 19 dni w trybie czuwania.news-lumia430-official-3news-lumia430-official-1Microsoft Lumia 430 zadebiutuje w kwietniu tego roku w Indiach, Rosji, Kazachstanie, Ukrainie i Białorusi, a także w niektórych krajach Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku.

Źródło: Microsoft

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.