Microsoft Lumia 535 oficjalnie zaprezentowana

Opublikowano: 2014-11-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lumia535-microsoftPierwszy smartfon z logo Microsoftu w nazwie stał się faktem. Urządzenie pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Microsoft Lumia 535, to budżetowy smartfon wyposażony w pięciocalowy wyświetlacz typu IPS LCD o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli), pokryty wzmocnionym szkłem Corning Gorilla Glass 3. W porównaniu do Lumii 530 podwojono ilość pamięci RAM z 512 MB do 1 GB (dzięki temu nie powinny pojawiać się problemy z kompatybilnością bardziej wymagających aplikacji) w oraz pamięci wewnętrznej z 4 GB do 8 GB, którą można rozbudować kartą microSD o maksymalnej pojemności 128 GB. Smartfon wyposażono także w dwa 5-megapikselowe aparaty cyfrowe z diodą LED i szerokokątnymi obiektywami. Niezmieniony względem wspomnianego wyżej modelu pozostał procesor – wykorzystano czterordzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 200 taktowaną 1.2 GHz z układem graficznym Adreno 302. Smartfon napędzany jest przez system operacyjny Windows Phone 8.1 z nakładką Lumia Denim. Zastosowany wymienny akumulator ma pojemność 1905 mAh. Dla zainteresowanych – pełna specyfikacja modelu.

Microsoft ogłosił, że Lumia 535 zadebiutuje pod koniec tego miesiąca na terenie Azji i krajów Pacyfiku, czyli przede wszystkim w Rosji, Indiach oraz Chinach. Smartfon będzie sprzedawany za około 135 dolarów (w Polsce prawdopodobnie za mniej więcej 570 zł), aczkolwiek cena ta będzie się różnić w poszczególnych krajach.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.