Microsoft Lumia 540 oficjalnie. Szykuje się hit sprzedaży?

Opublikowano: 2015-04-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-lumia-540-oficjalnieMicrosoft po raz kolejny zamierza zaatakować niską półkę i zapowiedział smartfon Lumia 540. Konstrukcja może poszczycić się naprawdę ciekawą specyfikacją, pewną aktualizacją do Windows 10 w przyszłości oraz ceną na poziomie 150 dolarów.

Firma z Redmond doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że smartfony dla osób z mniej zasobnym portfelem cieszą się niesłabnącą popularnością. Ostatnio portfolio Microsoftu powiększyło się o kilka modeli, w tym atrakcyjne cenowo Lumie 435 i 532. W przypadku tak tanich urządzeń jest jednak pewien haczyk – niezbyt atrakcyjna specyfikacja. Oczywiście jest to zrozumiałe i tego typu kompromis jest najbardziej zrozumiały. Poza tym, decydując się na taki smartfon, użytkownik zdaje sobie z tego faktu sprawę. Natomiast zapowiedziana właśnie Lumia 540 jest pewnym odstępstwem od reguły i oferuje zadziwiająco dobre podzespoły, które w połączeniu z ceną na poziomie 150 dolarów powinny okazać się strzałem w dziesiątkę dla Microsoftu.

Smartfon jest następcą modelu Nokia Lumia 530 i względem poprzednika wprowadza sporo udoskonaleń. Wyposażono go w 5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości HD (zagęszczenie pikseli na poziomie 294 PPI), 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD o dodatkowe, maksymalnie 128 GB. Ponadto, nabywca otrzymuje gratis 30 GB wolnej przestrzeni w chmurze OneDrive.

Sercem urządzenia jest czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 200 taktowany zegarem 1.2 GHz (rdzenie Cortex-A7), wsparty przez procesor graficzny Adreno 302. Ciekawie prezentują się aparaty – główny ma 8 Mpix, autofocus i lampę doświetlającą LED, a przedni (nieobecny w Lumii 530) ma 5 Mpix i powinien idealnie posłużyć do wideorozmów i autoportretów. Lumia 540 ma też wymienną baterię o pojemności 2200 mAh, a za komunikację odpowiadają m.in. GPS z rosyjskim GLONASS, Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n z obsługą DLNA. Nie zabrakło również podwójnego slotu na karty SIM. Niestety nie ma modemu LTE, co jednak jest zrozumiałe, zważywszy na cenę telefonu. Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1 w wersji Lumia Denim.

Microsoft Lumia 540 trafi do sprzedaży w maju. Początkowo będzie dostępna w Indiach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce oraz Azji i Pacyfiku.

Źródło: Microsoft

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.