Microsoft Lumia 650 oficjalnie

Opublikowano: 2016-02-15
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-lumia-650-2Microsoft ujawnił Lumię 650, o której spekulowano od miesięcy. Smartfon należy do klasy średniej i jest skierowany do klientów biznesowych, a w sprzedaży zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu.

Na temat Lumii 650 powiedziano już niemal wszystko. Od dłuższego czasu wielokrotnie informowaliśmy o nowych szczegółach dotyczących specyfikacji czy prezentowaliśmy zdjęcia modelu. Dziś Microsoft postanowił oficjalnie zaprezentować smartfona, potwierdzając spekulacje – jest to propozycja oparta na Windows 10, której specyfikacja przywołuje na myśl zeszłoroczną Lumię 640.

Microsoft Lumia 650 ma 5 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości HD (720 x 1280 pikseli), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 212 o taktowaniu zegara 1.3 GHz, 1 GB RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć przy pomocy gniazda kart microSD. Na tylnym panelu znajduje się 8-megapikselowy aparat fotograficzny, wsparty przez lampę doświetlającą. Z przodu umieszczono kamerkę 5 Mpix do autoportretów i rozmów wideo, co jest widocznym usprawnieniem w stosunku do poprzednika.

news-microsoft-lumia-650-1

Na pokładzie znalazło się również LTE kat. 4 (pobieranie do 150 Mb/s, wysyłanie do 50 Mb/s), Bluetooth 4.1, NFC, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS z A-GPS i GLONASS oraz opcjonalne dual-SIM. Energii urządzeniu dostarcza akumulator o pojemności 2000 mAh, a całość upakowano w stylowej obudowie z aluminiową ramką i wymienną tylną klapką.

Microsoft Lumia 650 będzie dostępna na wybranych rynkach od 18 lutego w cenie 199 dolarów (bez wliczonego podatku VAT).

Źródło: Microsoft

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.