Microsoft Lumia coraz bliżej

Opublikowano: 2014-10-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Nokia #systemy operacyjne

news-microsoft-lumia-1Niedawne informacje dotyczące prawdopodobnego uśmiercenia marki Nokia i Windows Phone niedługo mają zostać potwierdzone.

Marka Microsoft Lumia zajmie miejsce Nokii jako producenta urządzeń. Proces przekształcenia nazwy postępuje wraz ze stopniowym przenoszeniem witryny Nokia.com wraz z całą jej zawartością na stronę Microsoftu, a konkretniej do działu mobilnego. Jest to jednak proces, który w tej chwili nie dotyczy jeszcze wszystkich krajów, zatem chociażby w Polsce domena Nokia.com nadal jest dostępna.

Jednym z wielu państw, w którym marka Microsoft Lumia pojawi się jako pierwsza będzie Francja. Tamtejszy oddział Nokii przyjmie powyższą nazwę dla swoich kont na Facebooku, Twitterze i pozostałych profilach społecznościowych.

Rozwój sytuacji i spodziewany rebranding nie jest żadną niespodzianką. Ostatnio Microsoft podjął decyzję o zmianie nomenklatury w kontekście sklepu Windows Phone, który od teraz przyjmie nazwę Lumia. Ponadto, wszystkie świąteczne reklamy będą promowały i tytułowały produkty korporacji jako Lumie, zamiast Nokii.

Zagadką nadal pozostaje sprawa oznaczenia przyszłych telefonów firmy. Obecnie, urządzenia mają logo Nokii z tyłu i z przodu. Microsoft ma kilka rozwiązań: Lumia lub Microsoft z obu stron albo połączenie powyższych dwóch członów nazwy. Dopóki jednak proces zmiany marki nie dobiegnie końca, nie ma pewności jaką drogę obierze gigant z Redmond.

A jak w tym wszystkim wygląda sytuacja Nokii? Cóż, nadal istnieją jako osobna korporacja. Firma, choć na dobre straciła dział mobilny, w dalszym ciągu ma inne sekcje i skupia się m.in. na rozwoju infrastruktury internetowej.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.