Microsoft ma w rękawie kilka nowych smartfonów, a wśród nich Lumię 650

Opublikowano: 2015-12-16
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-lumia650-1Microsoft dość nieudolnie próbuje utrzymać w tajemnicy swoje nadchodzące smartfony. Lumia 850 nie raz pozowała już do zdjęć, a teraz podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Lumii 650.

Microsoft Lumia 650 (nazwa kodowa Saana) będzie kolejnym budżetowym telefonem w ofercie giganta z Redmond. Pierwsza i jak do tej pory jedyna grafika ukazująca urządzenie daje nam pogląd na to, jakich zmian możemy się spodziewać względem modelu Lumia 640. Design jest nieco inny niż w przypadku poprzednika, oferując przede wszystkim umieszczony nieco wyżej, na samym szczycie przedniego panelu, głośnik. Dół smartfona skrywa natomiast kolejne, większe wcięcie, w którym znajduje się drugi głośnik. Nie wiadomo, czy Microsoft zdecyduje się na konfigurację stereofoniczną, co z pewnością byłoby miłym dodatkiem. Całość wygląda dosyć schludnie i może się podobać.

Spekuluje się, że specyfikacja Lumii 650 składać się będzie z 5-calowego ekranu AMOLED o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, czterordzeniowego procesora Snapdragon 410, 1 GB RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, a także modułu LTE, aparatu głównego 8 Mpix i przedniej kamerki selfie z matrycą 5 Mpix. Pewne jest z kolei zastosowanie systemu operacyjnego Windows 10 Mobile.

Źródło: Windows Central

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.