Microsoft Moonraker – skasowany projekt dawnego smartwatcha Nokii

Opublikowano: 2015-06-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-moonrakerW trakcie, gdy Apple pracował nad Watchem, Nokia miała swoje własne plany dotyczące elektroniki noszonej. Źródła zaznajomione ze sprawą twierdzą, że Finowie rozwijali projekt smartwatcha o nazwie „Moonraker”, którego debiut miał nastąpić wraz z Lumią 930, a który ostatecznie został skasowany przez Microsoft w momencie przejęcia Nokii.

Zdjęcia “Microsoft Moonraker” pojawiły się na jednym z blogów platformy Tumblr należącym do pracownika firmy z Redmond odpowiedzialnego za design produktów. Zostały one najprawdopodobniej stworzone w celach marketingowych i pokazują, jak wyglądał dawny inteligentny zegarek Nokii. Niestety nie oznacza to, że wkrótce doczekamy się urządzenia na półkach sklepowych. Jak donoszą zagraniczne źródła, istnieje duże prawdopodobieństwo, że projekt nigdy nie ujrzy światła dziennego, a ewentualne pomysły zawarte w koncepcie smartwatcha trafią do kolejnej generacji opaski Microsoft Band.

news-microsoft-moonraker-1 news-microsoft-moonraker-2Tajemniczy „Moonraker” zapowiadał się jednak całkiem ciekawie. Wiadomo, że miał mieć szereg czujników, dzięki którym użytkownik mógłby m.in. odczytać wiadomość i wyłączyć ekran poprzez podniesienie/opuszczenie ręki. Ponadto, gadżet miał mieć zaimplementowany interfejs typu „Metro” znany z Windows Phone, zintegrowany z e-mailem, funkcją telefonowania i aplikacjami służącymi do wysyłania wiadomości na smartfonie. Zegarek oferował nawet zdalne sterowanie aparatem telefonu. Nie brakowało też wsparcia dla Facebooka i MixRadio oraz możliwości zmiany wyglądu tarczy, a w sprzedaży miały się pojawić różne wersje urządzenia z kolorowymi bransoletami.

Źródło: Wearables Magazine

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.