Microsoft może zrezygnować z Windows Phone na rzecz Androida

Opublikowano: 2015-06-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #plotki

news-windows_phone-microsoftWygląda na to, że Windows Phone przynosi więcej strat niż przypuszczano. Po sprzedaży części technologii związanych z usługą Bing Maps, Microsoft może dokonać kolejnych zmian w swoich strukturach, które mogą doprowadzić do uśmiercenia platformy i przerzucenia się na Androida.

Za tą dość niespodziewaną informacją stoi użytkownik posługujący się na Twitterze pseudonimem MSFTnerd, który rzekomo zna plany firmy z Redmond, a te zapowiadają prawdziwe trzęsienie ziemi w ich biznesie mobilnym. Według doniesień, Satya Nadella wraz z członkami zespołu kierowniczego zastanawia się nad przyszłością Windows Phone i sensem inwestowania w smartfony i tablety z tym systemem. Jeśli Microsoft zdecyduje się na uśmiercenie WP, wtedy najprawdopodobniej skupi się na dostarczaniu usług i aplikacji dla androidowych urządzeń. Istnieje też możliwość, że koncern zacznie tworzyć własne produkty na Androidzie, które dodatkowo korzystałyby z ich oprogramowania. MSTFnerd twierdzi również, że w zamian Google przygotuje m.in. specjalne wersje Google Maps czy YouTube dla desktopowego systemu Microsoftu.

Do podanych informacji, przynajmniej póki co, należy jednak podejść z dystansem. Rzecznik prasowy Microsoftu udzielił jedynie krótkiej odpowiedzi twierdząc, że firma nie komentuje żadnych plotek ani spekulacji.

Źródło: Techradar

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.