Microsoft na YouTubie: Cortana lepsza od Siri

Opublikowano: 2014-09-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #wideo #pozostali #systemy operacyjne

news-microsoft-cortanaW serwisie YouTube firma Microsoft umieściła film, który ma udowodnić przewagę aplikacji Cortana nad firmowanym przez Apple oprogramowaniem Siri.

Film zestawia ze sobą dwa smartfony – jeden wyposażony w oprogramowanie Cortana, drugi zaś w rozwiązanie Siri. Ponieważ klip został umieszczony na YouTubie i został stworzony przez Microsoft, który jest producentem Cortany, nietrudno domyślić się, kto ostatecznie wygra tę filmową konfrontację.

Warto przypomnieć, że zarówno Cortana, jak i Siri należą do tego samego rodzaju oprogramowania – osobistych asystentów, które w naturalny sposób odpowiadają na pytania użytkownika. Niestety, do tej pory oba nie rozumieją języka polskiego, aczkolwiek Microsoft zapowiedział zmianę tego stanu rzeczy w przypadku Cortany. Co ciekawe, nazwa ta wzięła się od imienia sztucznej inteligencji z jednej z najpopularniejszych gier Microsoftu, czyli Halo.

Żródło: YouTube

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.