Microsoft nawiązuje współpracę z Cyanogen

Opublikowano: 2015-04-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-cyanogen-współpracaMicrosoft i Cyanogen oficjalnie ogłosiły rozpoczęcie strategicznej współpracy, dzięki której urządzenia oparte na zmodyfikowanym Androidzie – systemie CyanogenMod – będą miały zaimplementowanie aplikacje i usługi firmy z Redmond.

W wyniku partnerstwa obu firm można się spodziewać, że przyszłe wersje systemu od Cyanogen otrzymają m.in. Skype’a, OneDrive’a, OneNote’a, Outlooka, wyszukiwarkę Bing, czy chociażby pakiet Office Mobile. Co więcej, część oprogramowania będzie natywnie zainstalowana, co ma zagwarantować możliwie jak najlepszą integrację i doświadczenie.

Microsoft dokonał kolejnego kroku w dotarciu do jak największej liczby osób korzystających z konkurencyjnej platformy. Wcześniej nie brakowało doniesień o planowanej przez nich inwestycji w Cyanogen, które zbierało fundusze na dalszy rozwój swojej działalności, celem uniezależnienia się od Google. Ostatecznie jednak okazało się, że firma z Redmond zmieniła zdanie i obrała inny plan, który zdaje się idealnie wpasowywać w obecną strategię twórców Windowsa.

Warto wspomnieć, że Microsoft posiada ponad 200 patentów związanych bezpośrednio z Androidem i pobiera za nie stosowne opłaty. Nie brakowało przypadków, w których niektórzy producenci wyrażali swoje niezadowolenie z wysokości tych opłat, na co Microsoft odpowiedział obniżeniem kwot licencyjnych, ale tylko dla kilkunastu partnerów (m.in. Samsung oraz Dell), którzy w zamian zgodzili się preinstalować na swoich smartfonach i tabletach część z ich aplikacji oraz usług.

Źródło: Business Insider

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.