Microsoft Nokia 215 – najtańszy telefon z dostępem do Internetu

Opublikowano: 2015-01-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Nokia #pozostali #sprzęt / podzespoły

img-nokia-215-3W przeciwieństwie do wielu innych najtańszych „słuchawek” firmy, Nokia 215 umożliwia korzystanie z typowych dla współczesnych smartfonów funkcji. Wszystko to w bardzo niskiej cenie i w wersji z Single oraz Dual SIM.

Ze wsparciem tylko dla sieci 2G, Nokia 215 jest skierowana przede wszystkim na wschodzące rynki. Telefon cechuje 2.4 calowy ekran o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli), aparat 0.3 mpix, wbudowana latarka oraz pojemna bateria, zapewniajaca do 29 dni w trybie standby (wersja Single SIM) i 21 dni dla Dual SIM lub 20 godzin rozmów, 50 godzin odtwarzania muzyki bądź 45 godzin słuchania radia. Telefon obsługuje typowe funkcje dostępne na smartfonach – przeglądarkę Operę Mini, wyszukiwarkę Bing, MSN Weather, Twittera oraz Facebooka i Messengera. Dla zainteresowanych – pełna specyfikacja modelu.

Cena modelu Nokia 215 i Nokia 215 Dual SIM została ustalona na poziomie 149 zł. Telefony wejdą do sprzedaży w lutym 2015 roku. Obie wersje będą dostępne w trzech odmianach kolorystycznych – czarnym, białym i zielonym. Tak przystępne cenowo urządzenie powinno pozwolić jeszcze większej liczbie osób na świecie korzystać z usług mobilnych oraz Internetu.

Źródło: Engadget, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.