Microsoft patentuje porażającą koncepcję

Opublikowano: 2015-08-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-patent-elektryczne_ubraniaMicrosoftowi został przyznany patent na technologię, której głównym zadaniem jest wywołanie elektrowstrząsu w momencie, gdy użytkownik otrzyma różnego rodzaju powiadomienia czy wiadomości.

Złożony w lutym 2014 roku patent, dopiero teraz został opublikowany. Jego tytuł brzmi: „Wearable computer having a skin-stimulating interface”, co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „ubieralny komputer mający interfejs stymulujący skórę”. Opis patentu jest dosyć treściwy, a ponadto posłużono się dwoma przykładami odzieży, w których mógłby znaleźć się sensor odpowiedzialny za wywoływanie elektrowstrząsów – koszulka oraz but.

news-microsoft-patent-ubieralny_komputerCelem technologii miałoby być nie tylko informowanie użytkownika o przychodzących wiadomościach SMS, email, powiadomieniach czy przypomnieniach z kalendarza, ale także o stanie odzieży i w razie potrzeby pobudzanie do aktywności, np. po przesadnie długim siedzeniu w jednym miejscu. Zamiast dźwięków czy też wibracji z telefonu, których czasami można nie odczuć, wykorzystane zostałoby zatem delikatne pobudzenie skóry prądem.

Jednak to, czy Microsoft zelektryzuje nas w przyszłości, nie jest wcale takie pewne. Jak z każdym patentem, tak i ten może pozostać jedynie w sferze planów firmy i marzeń fanów nowych technologii.

Źródło: Business Insider

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.