Microsoft po raz kolejny uszczupla kadrę oddziału mobilnego

Opublikowano: 2016-02-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-microsoft-zwolnienia-1Według najnowszych raportów, Microsoft zwalnia kolejnych pracowników działu mobilnego. Największe cięcia mają dotyczyć departamentu marketingu w Finlandii, powstałego po przejęciu Nokii.

Nie podane zostały dokładne informacje dotyczące liczby zwolnionych osób, ale mówi się, że jest ich „dziesiątki”, głównie z filii Microsoft Mobile Oy w Espoo. Obecna redukcja etatów nie jest jednak częścią potwierdzonych w zeszłym roku cięć, którymi objętych miało zostać 7800 stanowisk, w tym 2300 z dywizji mobilnej.

Jest to kolejna niepokojąca wiadomość z obozu Microsoftu, który pomimo poważnych planów wobec rynku smartfonów, ma problem ze spopularyzowaniem Windows Phone i co gorsza, z kwartału na kwartał sprzedaje coraz mniej Lumii (4.5 miliona sztuk w 4Q2015). Niestety, prognozy wskazują, że następne miesiące wcale nie okażą się zbawienne.

Źródło: Windows Central

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.