Microsoft pracuje nad Surface Mobile – wyciekła specyfikacja smartfona

Opublikowano: 2015-08-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft_surface_mobileNadal czekamy na zaprezentowanie przez Microsoft nowego, flagowego smartfona z Windows 10. Od dawna w sieci krążą informacje o Lumiach 940/950, a tymczasem najnowsze doniesienia ujawniają istnienie tajemniczego telefonu o kodowej nazwie „Project Juggernaut Alpha”.

Według WMPowerUser, urządzenie będzie wyposażone w 5.5-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli), 64-bitowy procesor Intel Atom x3, 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM, 64/128 GB wbudowanej pamięci i czytnik kart microSD (do 256 GB) oraz aparaty: tylny 21 Mpix PureView i przedni 8 Mpix, oba z optyką Zeissa. Ponadto, smartfon ma mieć złącze USB typu C i wspierać standard bezprzewodowego ładowania, a także umożliwiać obsługę przy pomocy rysika Surface Pen. Całość oczywiście miałaby pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 Mobile.

Telefon jest ponoć wciąż w fazie testów, a gdy trafi już na rynek, co ma nastąpić na przełomie 2015/2016 roku, będzie się nazywał Surface Mobile.

Źródło: WMPowerUser

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.