Microsoft pracuje nad wearable opartym na Cortanie

Opublikowano: 2015-11-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-microsoft-cortana-wearable-1Cortana, do tej pory dostępna jako oprogramowanie na komputery i smartfony, wkrótce może doczekać się dedykowanego, ubieralnego urządzenia w formie bezprzewodowych słuchawek dousznych.

Źródła donoszą, że Microsoft opracowuje sprzęt typu wearable, który będzie oparty na Cortanie i podobnie jak Moto Hint, będzie niewielkich rozmiarów zestawem słuchawkowym. Gadżet ma być również zainspirowany produktem Motoroli w kwestii designu, a więc przede wszystkim odznaczać się minimalizmem i elegancją, nie rzucając się przy tym w oczy. Zdaniem portalu Wearable urządzenie będzie skierowane głównie do kobiet, a pierwsze prototypy mają być gotowe do końca tego roku. W 2016 roku najprawdopodobniej nastąpi jego premiera.

news-motorola-moto_hint-1Zapowiada się kolejny po goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens ciekawy projekt Microsoftu. Jednak jak w przypadku każdej plotki, tak i tą należy traktować z przymrużeniem oka. Czekamy na więcej konkretów.

Źródło: Ubergizmo

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.