Microsoft przedstawia najnowsze wyniki finansowe. Smartfony Lumia sprzedają się coraz gorzej

Opublikowano: 2016-04-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoft-wyniki_finansoweMicrosoft opublikował raport finansowy za I kwartał 2016 roku, w którym sprzedał zaledwie 2.3 miliona smartfonów Lumia.

W zakończonym okresie obejmującym miesiące styczeń, luty i marzec, Microsoft zanotował przychód w wysokości 20.5 miliarda dolarów oraz zysk netto równy 3.8 miliarda dolarów, co w obu przypadkach oznacza spadki o około 1.2 miliarda dolarów względem wyników sprzed roku.

Smartfonów Lumia sprzedało się w I kwartale bieżącego roku jedynie 2.3 miliona sztuk. Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 8.6 miliona, zaś kwartał wcześniej 4.5 miliona Lumii. Spadki odnotowano również w segmencie zwykłych telefonów, które trafiły na rynek w liczbie 15.7 miliona egzemplarzy (24.7 miliona rok wcześniej). W efekcie przychód ze sprzedaży spadł o 47% rok do roku.

Źródło: Microsoft

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.