Microsoft rezygnuje z kafelkowej wersji Skype

Opublikowano: 2015-06-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-skype-modernMicrosoft ogłosił, że w ciągu najbliższego miesiąca porzuci projekt Skype’a w edycji przeznaczonej dla kafelkowego interfejsu ModernUI z Windows 8. Zamiast tego użytkownicy otrzymają nową, desktopową wersję obsługującą zarówno klawiaturę i myszkę, jak i dotyk.

Od 7 lipca każdy, kto do tej pory korzysta ze Skype for modern Windows zostanie automatycznie przekierowany do tradycyjnego wariantu komunikatora lub w przypadku jego braku, zaproponowane zostanie pobranie aplikacji. Jedynymi osobami, które nadal będą mogły używać dotykowego Skype’a, są klienci, którzy swego czasu kupili tablet Surface albo Surface 2 pracujący na nieudanym systemie Windows RT. Wynika to z faktu, że nie wspiera on aplikacji opartych na Win32.

Aga Guzik, zajmująca się marketingiem Skype, twierdzi, że taka zmiana wyjdzie konsumentom na dobre i jest w głównej mierze spowodowana zbliżającą się premierą Windows 10. Argumentuje to tym, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z jednej wersji, przystosowanej zarówno do pracy przy użyciu klawiatury i myszki, jak i dotyku niż dwóch programów, które tak czy inaczej oferują to samo. Nowy Skype najprawdopodobniej nie zadebiutuje 29 lipca razem z Windows 10, tylko późną jesienią tego roku.

Źródło: Computerworld

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.