Microsoft rozważa zakup Blackberry

Opublikowano: 2015-05-26
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-microsoftPrzez ostatnie kilka lat pojawiały się informacje o potencjalnych kupcach podupadającego Blackberry. Kiedyś zainteresowanie kanadyjską firmą wyraził Lenovo, a od czasu do czasu przywoływano również Samsunga. Teraz kolej na innego giganta – Microsoft.

Wedle najnowszych doniesień, zainteresowanie przejęciem Blackberry wyraziły Xiaomi i Microsoft, lecz to firma z Redmond zdaje się być obecnie najpoważniejszym kandydatem, oferując rzekomo blisko 7 miliardów dolarów, równające się 13 dolarom za akcję – o 26% więcej niż aktualna wartość rynkowa akcji Blackberry.

Z racji tego, że Kanadyjczycy nie mają w swoim portfolio zbyt wielu ciekawych urządzeń, największą wartość dla Microsoftu stanowić mają niezwykle cenne patenty i technologie. W tej chwili nie wiadomo jednak czy dojdzie do ewentualnej transakcji, gdyż żadna ze stron nie odniosła się jeszcze do całej sprawy, a Blackberry nie potwierdził, że szuka kupca.

Źródło: Ubergizmo

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.