Microsoft Surface Pro 4 - tablet z aspiracjami na zastąpienie komputerów PC

Opublikowano: 2015-10-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-surface_pro4-5Microsoft pochwalił się na swojej konferencji tabletem Surface Pro 4 – jest on cieńszy, lżejszy i wydajniejszy od swojego poprzednika, a w dodatku został wyposażony w nowy rysik Surface Pen.

Przy projektowaniu następcy Surface Pro 3, Microsoft poprawił wiele, z pozoru mało widocznych elementów, usprawniając tym samym całą konstrukcję. Wprowadzono chociażby szkło ochronne Gorilla Glass czwartej generacji o grubości 0.4 mm czy magnetyczną obudowę, do której można bezproblemowo podczepić rysik. Jeśli zaś mowa o samym rysiku – on również doczekał się zmian. Przede wszystkim rozpoznaje 1024 poziomów nacisku, można przy jego pomocy uruchomić asystenta głosowego Cortana, z tyłu ma gumkę, umożliwiającą wymazywanie notatek, a ponadto wyposażono go w akumulator, który zapewnia rok działania.

news-microsoft-surface_pro4-2Sam tablet ma natomiast 12.3-calowy ekran o rozdzielczości 2736 x 1824 pikseli (267 PPI) i w zależności od wariantu, występuje z procesorami Intel Core M3, i5 lub i7 szóstej generacji z układami graficznymi Intel HD Graphics 515, 520 i Intel Iris Graphics, 4, 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz z dyskiem SSD o pojemności odpowiednio 128, 256 i 512 GB, a także 1 TB. W razie potrzeby jest też czytnik kart microSD. Z przodu urządzenia znajdziemy kamerkę 5 Mpix do wideorozmów, zaś z tyłu aparat fotograficzny 8 Mpix. Specyfikację Microsoft Surface Pro 4 uzupełniają cztery porty USB 3.0, dwa złącza Display Port, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dwa głośniki stereo oraz bateria, która według producenta gwarantuje do 9 godzin ciągłej pracy. Nad wszystkim czuwa system Windows 10 Pro.

news-microsoft-surface_pro4-1Razem z tabletem, jednak sprzedawana osobno, pojawi się osłona Type Cover z podświetlonymi klawiszami, w której zintegrowano czytnik linii papilarnych, zapewniający współpracę z funkcją Windows Hello. Akcesorium jest kompatybilne również z Surface Pro 3.

news-microsoft-surface_pro4-4Polski oddział Microsoftu poinformował, że na naszym rynku ceny Surface Pro 4 zaczynać się będą od 4319 złotych. W Polsce pojawi się też Surface 3, za którego trzeba będzie zapłacić od 2599 złotych. Sprzedaż rozpocznie się od 26 października.

Źródło: Microsoft, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.