Microsoft Surface Pro 4 może zadebiutować w dwóch wersjach

Opublikowano: 2015-03-11
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-microsoft-surface-pro3Dużo się mówi o iPadzie Pro, który ma być idealną propozycją dla biznesu. Nie należy jednak zapominać, że na tym polu to właśnie Microsoft świeci obecnie niemałe sukcesy wraz z linią Surface i przygotowuje czwartą generację tabletu, która zapowiada się bardzo interesująco.

Microsoft planuje wydać na rynek dwie wersje urządzenia, różniące się między sobą wymiarami. Ma być zatem wariant z 12 i 14-calowym ekranem. W obu przypadkach rozdzielczość ma wynosić 2160 x 1440 pikseli. W środku każdego z nich ma się znaleźć najnowszy i bardzo wydajny, a przy tym energooszczędny procesor od Intela – Core M Broadwell, wykonany w procesie technologicznym 14 nm. Oznacza to, że Surface Pro 4 może być jednym z pierwszym urządzeń, w których nie ujrzymy wentylatora, co przełożyłoby się na lepszą kulturę pracy tabletu oraz dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Przekłada się to też na możliwość zmieszczenia wszystkich komponentów w cieńszej obudowie.

Pamięć operacyjna i pojemność dysku nie zostały potwierdzone, ale istnieje szansa na to, że następca Surface Pro 3 otrzyma 8 lub nawet 16 GB RAM, a wielkość magazynu danych SSD (dzięki pozbyciu się aktywnego chłodzenia) również ulegnie znacznemu zwiększeniu. Pewne jest natomiast to, że w kolejnej generacji urządzenia zobaczymy rysik.

Najnowsza linia tabletów Surface Pro ma trafić na rynek pod koniec drugiego kwartału 2015 roku.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.