Microsoft szykuje kolejne zwolnienia

Opublikowano: 2016-05-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-microsoft-zwolnienia-1Microsoft kontynuuje zwolnienia w dziale odpowiedzialnym za urządzenia mobilne. Pracę może stracić nawet 1850 osób.

Z wiadomości wystosowanej do wszystkich pracowników Microsoftu przez Terry’ego Myersona, wiceprezesa grupy Windows and Devices, wynika, że w szeregach korporacji dojdzie do kolejnych cięć kadrowych. Zwolnienia mają objąć do 1850 pracowników sektora mobilnego, w tym 1350 osób z oddziału w Finlandii, który zajmuje się smartfonami Lumia. Ponadto, dojdzie do zamknięcia placówki badawczo-rozwojowej w Tampere (Finlandia).

Cała operacja obciąży Microsoft kosztami restrukturyzacji w wysokości 950 milionów dolarów, z czego 200 milionów z tej sumy zostanie przeznaczone na odprawy. Większość zwolnień nastąpi jeszcze przed końcem tego roku. Reszta zostanie przeprowadzona najpóźniej do lipca 2017 roku.

Microsoft zapewnia, że decyzja ta nie będzie miała negatywnego wpływu na przyszłość smartfonów Lumia i platformy Windows 10 Mobile. Firma nadal zamierza wspierać swoje produkty, aczkolwiek nie wspomina o nowych urządzeniach i dalszych planach na rozwój segmentu mobilnego.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.