Microsoft szykuje trzy smartfony Surface?

Opublikowano: 2016-04-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-microsoft-surface_phoneWedług Windows Central, w przyszłym roku zadebiutują trzy Surface Phone’y, które mogłyby zastąpić serię Lumia i pomóc Microsoftowi w uzyskaniu większego udziału na rynku mobilnym.

Dotychczasowe urządzenia z linii Surface okazały się sporym sukcesem dla Microsoftu, a flagowe modele Pro uważane są przez wielu za wzór idealnego tabletu hybrydowego do profesjonalnych zastosowań. Naturalnym jest więc, że od dłuższego czasu mówi się o smartfonach wykorzystujących tę markę i znane z niej rozwiązania – pierwsze plotki na ten temat pojawiły się już w 2012 roku.

news-microsoft-surface-pro3

Jedne z bardziej aktualnych raportów wskazywały, że pierwszy Surface Phone pojawi się na rynku na początku 2016 roku. Zważywszy jednak na to, że Microsoft zamierza w nadchodzących miesiącach bardziej skupić się na na wirtualnej rzeczywistości (HoloLens) czy też rozwoju Windows 10, smartfony, a co za tym idzie platforma Windows Phone, zostały zepchnięte na dalszy plan. Niemniej, wciąż się o nich wspomina, a zdaniem serwisu Windows Central większej ofensywy w tym sektorze możemy się spodziewać w 2017 roku.

Wśród szykowanych modeli telefonów Surface, jeden miałby być przeznaczony dla przeciętnych konsumentów, drugi dla biznesu, trzeci dla mobilnych entuzjastów. Niestety, nieznane są szczegóły odnośnie któregokolwiek z wymienionych urządzeń – najprawdopodobniej zaoferują różne, odpowiednio spersonalizowane funkcje, usługi i specyfikacje w cenach odpowiadających niskiej, średniej i wysokiej półce. Możliwe również, że otrzymają wsparcie dla rysika Microsoft Surface Pen i Continuum, dzięki któremu do telefonu można podłączyć peryferia komputerowe, zamieniając go w PC.

Źródło: Windows Central

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.