Microsoft Wi-Fi - Internet dla milionów na całym świecie

Opublikowano: 2015-06-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-microsoft-wifiMicrosoft już wkrótce wystartuje z nową usługą o nazwie Microsoft Wi-Fi, która będzie uaktualnionym i usprawnionym Skype Wi-Fi. Firma z Redmond chce w ten sposób zapewnić „bezproblemowy” dostęp do sieci milionom osób na całym świecie.

Przez pewien czas witryna www.microsoftwifi.com, odnosząca się do nowej usługi była dostępna, o czym poinformował jeden z użytkowników Twittera za pośrednictwem swojego konta. Potem została ona zdjęta, a na stronie umieszczono jedynie lakoniczne „Microsoft Wi-Fi (coming soon). Dzięku temu wiadomym było, że coś jest na rzeczy, a Microsoft zdał sobie sprawę, że nie ma powodu zaprzeczać i postanowił wydać oświadczenie, które zostało wysłane do portalu VentureBeat. W treści komunikatu firma potwierdziła, że obecnie trwają prace nad usługą, która zapewni dostęp do sieci Wi-Fi milionom użytkowników i niedługo można spodziewać się dodatkowych szczegółów.

W tej chwili wiadomo, że Microsoft Wi-Fi, będąc w gruncie rzeczy rebrandowanym serwisem Skype Wi-Fi, zaoferuje dostęp do Internetu poprzez zwiększoną liczbę hotspotów (z 2 do 10 milionów punktów na całym świecie, w tym w Polsce) i będzie dostępny dla urządzeń z Windowsem, Androidem oraz iOS. Umożliwi nielimitowany, ale płatny transfer. Cennik jest nieznany, ale można się spodziewać pewnych zmian w porównaniu do Skype Wi-Fi, za korzystanie z którego płaciło się specjalnymi kredytami. W przypadku nowej usługi ma zostać udostępniony model abonamentowy, niewykluczona jest także możliwość dokonania płatności poprzez Windows Store czy doliczenie kwoty do rachunku telefonicznego.

Microsoft Wi-Fi ma też być dostępny m.in. dla osób korzystających z pakietu Office 365 w wersji Enterprise, czyli dla klientów biznesowych. Skype W-Fi był oczywiście ograniczony jedynie do użytkowników będących subskrybentami słynnego komunikatora. Więcej informacji o usłudze powinno pojawić się w najbliższym czasie.

Źródło: VentureBeat

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.