Microsoft zakończy wkrótce sprzedaż smartfonów Lumia

Opublikowano: 2016-09-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-microsoft-lumia950-1W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft kilkukrotnie obniżał ceny swoich smartfonów, oferował promocje i zestawy typu 2w1 – wszystko to w ramach czyszczenia magazynów i nadejścia nieuniknionego, czyli zakończenia serii Lumia.

Powołując się na źródło w postaci pracownika Microsoftu, serwis WinBeta podaje, że w grudniu tego roku dojdzie do zakończenia sprzedaży Lumii. Firma stara się jak najszybciej pozbyć reszty asortymentu i nie planuje kolejnych modeli. Najnowszymi przedstawicielami serii są Lumia 550, 650, 950 oraz 950 XL. Ponoć ostatnie sztuki modelu 950 XL zjechały z taśmy produkcyjnej już miesiąc temu.

Microsoft odmówił komentarza w tej sprawie, stwierdzając, że na ten moment nie ma informacji, którymi mógłby się podzielić, jednocześnie zalecając obserwowanie oficjalnej strony internetowej. Tymczasem coraz więcej przecieków wskazuje na pojawienie się pierwszego telefonu marki Surface Phone, choć jego data premiery wciąż pozostaje niewiadomą. Mówi się o październiku bieżącego roku, a nawet końcówce 2017.

Warto również dodać, że na polskim rynku doszło do obniżki sugerowanych cen wspomnianych modeli. Od teraz Lumię 550 można nabyć za 399 zł, Lumię 650 za 599 zł, Lumię 950 Dual SIM za 1499 zł, a Lumię 950 XL Dual SIM za 1999 zł.

Źródło: WinBeta, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.