Microsoft zaprezentuje własną wersję kartonowych gogli VR

Opublikowano: 2015-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-microsoft_vr_kit-1Giganci rynku technologicznego widzą ogromny potencjał w wirtualnej rzeczywistości. Jest Oculus Rift, HTC pochwalił się swoim projektem Vive, który ma trafić do sprzedaży w okresie świątecznym, a na przyszły rok szykowany jest PlayStation VR. Kawałek z tego tortu ukroić zamierza również Microsoft, który wcześniej pokazał Hololens, a teraz szykuje odpowiedź na Google Cardboard.

Gogle wirtualnej rzeczywistości, jak przystało na dosyć nową technologię, nie są tanie i póki co zainteresują najprawdopodobniej tylko największych gadżeciarzy. Możemy spodziewać się, że w następnych latach zostaniemy zalani podobnymi rozwiązaniami, o ile zostaną one dobrze przyjęte. Na rynku nie brakuje jednak tańszych i podobnych w założeniu konstrukcji, chociażby Google Cardboard, którego koszt zakupu wynosi około 30-40 zł.

Zafascynowany kartonowymi goglami wirtualnej rzeczywistości wydaje się być również Microsoft. Jego VR Kit, o którym informacje rozprzestrzeniły się po sieci za sprawą strony promującej produkt, ma być przeznaczony do działania z telefonami opartymi na Windows 10 Mobile. Podobnie jak w rozwiązaniu od Google, powinny pojawić się stosowne aplikacje, dzięki którym smartfony Lumia będą w stanie wyświetlać pożądane efekty. Na razie jednak nie wiadomo, jakie modele będą kompatybilne i z czego dokładnie składać się będzie rzeczony gadżet.

Debiut Microsoft VR Kit ma nastąpić 17 października na imprezie dla programistów w Rosji.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.