Microsoft zwalnia ponad 2000 ludzi

Opublikowano: 2014-09-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #problemy / awarie

news-microsoft-2000fired-1
Koncern Microsoft wręczył wypowiedzenia ponad dwóm tysiącom swoich pracowników. To skutek zakupienia przez giganta z Redmond działu telefonów komórkowych koncernu Nokia.

Microsoft ogłosił, że zrezygnował z usług 2100 swoich pracowników. Przedstawiciele koncernu powiedzieli, że zwolnienia objęły osoby na różnych stanowiskach i w różnych krajach. Z informacji mediów wynika, że spora część zwolnionych pracowała w oddziale Microsoftu w Seattle.

Przeprowadzona przez firmę z Redmond redukcja nie jest jeszcze końcem zapowiadanych wcześniej zwolnień. Microsoft po zakupieniu od Nokii jej działu produkcji telefonów komórkowych stwierdził, że będzie musiał z niego usunąć ok. 12,5 tys. osób! Tak też zrobił, jednak do wypełnienia planów oszczędnościowych pozostało jeszcze zwolnienie 5 tys. ludzi w samym Microsofcie. Wspomniane 2100 pracowników to kolejny etap, do zredukowania pozostanie jeszcze 2900 osób.

Powodem wspomnianych masowych wypowiedzeń jest między innymi nowa strategia obecnego szefa Microsoftu Saty’ego Nadelli. Według jego koncepcji za testowanie nowych produktów firmy (także tych mobilnych) nie będą już odpowiadały specjalne zespoły testerów, które zostaną zlikwidowane. Zamiast tego próbami nowego sprzętu i oprogramowania będą się zajmowały grupy deweloperów. Taki model ma, według Nadelli ograniczyć biurokrację i uprościć strukturę firmy. Na razie nie wiadomo kiedy Microsoft przeprowadzi kolejne, zapowiadane wcześniej zwolnienia pracowników.

Źródło: Business Insider

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.