Miitomo - pierwsza gra Nintendo na smartfony

Opublikowano: 2015-10-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #gry / aplikacje

news-nintendo-miitomo-1Nintendo, które w marcu tego roku zapowiedziało wkroczenie na rynek mobilny, podzieliło się swoimi planami odnośnie pierwszej produkcji zwanej Miitomo, która trafi na nasze komórki w 2016 roku.

Kilka miesięcy temu Nintendo poinformowało, że nawiązało współpracę z japońską firmą DeNA, mającą doświadczenie w tworzeniu gier na smartfony. Efektem ma być siedem wyjątkowych produkcji do 2017 roku. Jakiś czas temu pojawiła się natomiast informacja, że pierwsza gra zadebiutuje jeszcze w tym roku. Plany te zdążyły się już zmienić i jej data premiery została przesunięta na marzec 2016 roku.

Miitomo to gra, która raczej nie podbije serc fanów mobilnej rozrywki, choć z uwagi na to, że będzie dystrybuowana w formacie free-to-play z opcjonalnymi mikrotransakcjami, na pewno nie zabraknie osób, które z ciekawości ją pobiorą. Głównym jej założeniem jest stworzenie własnego awatara, udzielenie odpowiedzi na kilka osobistych pytań i uzyskanie od Nintendo propozycji innych graczy, z którymi można wchodzić w interakcję. Na razie trudno sobie wyobrazić, aby aplikacja miała szersze zastosowanie niż komunikowanie się pomiędzy użytkownikami i ewentualnie nawiązywanie nowych relacji, aczkolwiek i to wydaje się wątpliwe.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.