Miliard iPhone’ów

Opublikowano: 2016-07-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-tim-cookApple ogłosiło sprzedanie przeszło miliarda iPhone’ów w ciągu 9 lat od debiutu pierwszego modelu.

Informacja pochodzi od CEO Apple, Tima Cooka, który stwierdził: „iPhone stał się jednym z najważniejszych, zmieniających świat i udanych produktów w historii. Jest czymś więcej niż nieustannym towarzyszem. iPhone jest istotną częścią naszego codziennego życia i umożliwia nam wiele z tego, co robimy w ciągu dnia. W ubiegłym tygodniu uzyskaliśmy kolejny kamień milowy, sprzedając miliardowego iPhone’a. Nigdy nie byliśmy nastawieni na ilość, a na najlepsze produkty, które robią różnicę. Dziękuję wszystkim w Apple za pomoc w zmienianiu świata”.

W II kwartale 2016 roku Apple sprzedało 40.4 miliona sztuk iPhone’ów, czyli około 7 miliona mniej niż rok wcześniej. Zysk netto firmy spadł o 27% z 10.68 do 7.8 miliarda dolarów, zaś przychód wyniósł 42.36 miliarda dolarów (49.6 miliarda dolarów w analogicznym okresie 2015 roku). Spadła również sprzedaż iPadów – z 10.93 do 9.95 miliona egzemplarzy.

Źródło: Apple, własne

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.