Miliony klientów T-Mobile USA ofiarami ataku hakerów

Opublikowano: 2015-10-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-tmobile_usa-wyciek_danychAmerykański oddział T-Mobile poinformował, że doszło do wycieku danych około 15 milionów użytkowników, które znajdowały się na serwerach partnera telekomu – firmy Experian, świadczącej usługi kredytowe.

Przestępcy skradli prywatne informacji zgromadzone na przestrzeni dwóch lat, od 1 września 2013 do 16 września 2015 roku. Winę w tej sytuacji ponosi Experian, agencja zajmująca się sprawdzaniem wiarygodności kredytowej klientów sieci T-Mobile USA, która najprawdopodobniej nie była w stanie skutecznie zabezpieczyć przechowywanych w swoim systemie zasobów. Przedstawiciele operatora, w tym CEO John Legere nie kryją oburzenia twierdząc, że dokładnie prześledzą dotychczasową współpracę z Experian i podejmą stosowne kroki, wyciągając konsekwencje wobec swojego wieloletniego partnera.

Jak ujawnił Experian, od razu po wykryciu ataku zabezpieczono serwery i rozpoczęto dochodzenie oraz poinformowano o całym zajściu konsumentów, którzy mogli być narażeni, a także organy ścigania. Mimo to, skradzione zostały takie dane jak imię i nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania oraz numery ubezpieczenia, paszportów i prawa jazdy. Bezpieczne okazały się jedynie wyciągi bankowe i numery kart płatniczych.

Źródło: TechCrunch

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.