Miliony Polaków pochłoniętych przez mobilną rozrywkę

Opublikowano: 2016-06-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #gry / aplikacje #sprzedaż / wyniki

Zabawa TelefonemZ badania We Are Social wynika, że na całym świecie z urządzeń mobilnych korzysta aż 3.8 miliarda osób, a według Newzoo 1.7 miliarda gra w gry mobilne. Jak wygląda to w naszym kraju?

Urządzenia mobilne na dobre zadomowiły się w rękach Polaków. Okazuje się, że jest to podstawowy sprzęt 74% z nas, czyli 28.4 miliona osób. Coraz chętniej wykorzystujemy telefony nie tylko do wykonywania połączeń czy pisania wiadomości tekstowych, ale również do wszelkiej maści rozrywki: oglądania filmów, korzystania z Internetu czy grania w gry.

25% Polaków korzysta z mobilnych komunikatorów (9.7 miliona), 19% ogląda materiały wideo (7.3 miliona), 27% używa nawigacji (10.4 miliona), a 17% gra regularnie w mobilne gry (6.6 miliona).

Najpopularniejszą platformą w okresie styczeń-maj 2016 był Android, który miał 62.86% udziału w rynku. Na drugim miejscu uplasował się system iOS z wynikiem na poziomie 29.32%. Trzecia pozycja przypadła z kolei Windows Phone, który miał 2.93% udziału. Poza czołówką znalazły się m.in.: Java ME – 2%, BlackBerry OS – 1.4% oraz Symbian – 1.28%. Dane opierają się na badaniu przeprowadzonym przez NetMarketShare.

Źródło: T-Bull

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.