Mniej smartfonów od Samsunga w 2015 roku

Opublikowano: 2014-11-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-samsung-redukcjaFirma wyjawiła, że planuje zredukować swoje portfolio smartfonów w przyszłym roku, celem poprawy sytuacji finansowej. W III kwartale 2014 roku korporacja odnotowała spadek zysku netto aż o 49%.  

Robert Yi, dyrektor ds. relacji inwestorskich w Samsungu stwierdził, że w 2015 roku firma zredukuje liczbę smartfonów o około 25 do 30%. Nie sprecyzował jednak czy sytuacja ta dotyczy obecnych modeli, czy po prostu producent wypuści na rynek mniej urządzeń w przyszłym roku.

Obecnie Samsung posiada w swojej ofercie mnóstwo różnych modeli. Standardowo, w ciągu roku pojawiają się różne odmiany istniejących smartfonów, tym samym często powodując dezorientację zarówno u klientów, jak i również w szeregach południowokoreańskiego producenta. Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Planowana redukcja z pewnością umożliwiłaby lepsze zarządzanie dostępnym katalogiem produktów oraz łańcuchem dostaw.

Źródło: Engadget, AndroidOS

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.