Mobile Vikings: Nie rejestruj karty przez telefon

Opublikowano: 2016-08-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-mobile-vikings-3Mobile Vikings przestrzega przed próbami wyłudzenia danych osobowych pod pretekstem rejestracji karty prepaid.

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym dotyczące obowiązku rejestracji kart przedpłaconych zaczęły obowiązywać 25 lipca. Już w ciągu kilku dni oszuści zdążyli opracować plan przestępczego wykorzystania nowych przepisów.

Mechanizm działania oszustów jest prosty – podając się za operatorów różnych sieci komórkowych dzwonią do abonentów z ofertą szybkiej i wygodnej rejestracji karty. Wystarczy telefonicznie lub za pomocą SMS-owej odpowiedzi podać im swoje dane. Warto jednak pamiętać, że rejestracja kart prepaid przez telefon nie jest możliwa.

„Na razie nie dotarły do nas żadne sygnały o próbach wyłudzenia danych od użytkowników Mobile Vikings. Opieramy się jedynie na doniesieniach medialnych od klientów innych sieci. Chcemy jednak odpowiednio wcześnie ostrzec członków naszej społeczności. Najlepsza rada – dokładnie zapoznać się z warunkami rejestrowania kart w naszej sieci, a wszelkie wątpliwości wyjaśniać na naszym Help Desku” – mówi Bartek Grabowski, Head of New Business w Mobile Vikings Polska.

W Mobile Vikings kartę można zarejestrować osobiście we wrocławskim biurze operatora, za pośrednictwem kuriera zamawianego na stronie internetowej sieci oraz w salonach Play – partnera infrastrukturalnego Mobile Vikings. W zamian otrzymuje się bonus w postaci 10 GB Internetu oraz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne na 31 dni, a w przypadku oferty tylko na Internet – 14 GB na 60 dni.

Źródło: Mobile Vikings

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.