Mobilni internauci w Polsce najchętniej sięgają po tablety i smartfony Samsunga

Opublikowano: 2015-09-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #LG #Nokia #Samsung #Sony #sprzedaż / wyniki

news-samsunggalaxys6-8W Polsce mobilni internauci najczęściej przeglądają krajowe strony WWW na ekranach urządzeń Samsunga. Południowokoreański producent wyprzedził w klasyfikacji takie marki jak Apple i LG. Jak wygląda sytuacja w innych krajach?

Gemius przeanalizował, którzy producenci mogą pochwalić się tym, że na ich urządzeniach mobilnych internauci najczęściej łączą się z lokalną siecią. Pod uwagę wzięto dane z lipca 2015 roku dotyczące dwunastu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Estonii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Słowenii oraz Chorwacji.

Okazuje się, że w dziewięciu na dwanaście rynków na pierwszym miejscu znajduje się Samsung – biorąc pod uwagę odsetek odsłon krajowych stron WWW wykonanych na urządzeniach mobilnych poszczególnych producentów. Jedynie w Rosji, Estonii i na Ukranie najwyższe miejsce na podium należy do Apple. Na najniższym miejscu w zestawieniu, w zależności od analizowanego rynku, pojawiają się dwie marki azjatyckie (Sony i LG) oraz jedna europejska (Nokia). Urządzenia Finów największą popularnością cieszą się w Rosji, na Białorusi, Ukranie i Łotwie. Sony wyrwało z rąk LG trzecie miejsce w takich krajach jak Estonia, Węgry, Słowacja oraz Czechy. Z kolei produkty południowokoreańskie producenta wskoczyły na najniższe miejsce podium w Polsce, Słowenii, Chorwacji oraz na Litwie.

news-gemius-badanie-top_producenci-odsłony_www-1

Źródło: Gemius

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.