Moto Z i Moto Z Force oficjalnie zaprezentowane

Opublikowano: 2016-06-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-moto-z-1Długo wyczekiwane flagowce Lenovo w końcu doczekały się prezentacji. Moto Z i Moto Z Force stanowią zupełnie nowe podejście do popularnej serii Moto X, wprowadzając wsparcie dla dodatkowych modułów rozszerzających możliwości smartfonów.

Lenovo Moto Z może się poszczycić obudową o grubości zaledwie 5.2 mm, wykonaną ze stali nierdzewnej i stopu aluminium klasy lotniczej. Smartfon ma 5.5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można powiększyć przy pomocy slotu kart microSD. Tylny aparat ma 13 Mpix, laserowy autofokus, dwutonową diodę LED i optyczną stabilizacje obrazu. Aparat do selfie ma z kolei 5 Mpix i szerokokątny obiektyw.

news-moto-z-2 news-moto-z-3

W urządzeniu znajdziemy również czytnik linii papilarnych, LTE kat. 9, NFC, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 LE oraz baterię o pojemności 2600 mAh, która może zapewnić do 8 godzin działania po 15 minutach ładowania. Nie znajdziemy za to złącza słuchawkowego Jack 3.5 mm, a odpowiednie akcesoria trzeba będzie podłączać do USB typu C poprzez specjalną przejściówkę. Specyfikację uzupełnia system Android 6.0.1 Marshmallow.

W Moto Z Force znajdziemy niemal identyczne podzespoły. Różnice względem standardowej Moto Z tyczą się grubszej obudowy (6.99 mm), większej baterii (3500 mAh), lepszego aparatu – 21 Mpix z obiektywem f/1.8, autofokusem z detekcją fazy i OIS – oraz ekranu wyposażonego we wzmocnione szkło ShatterShield.

news-moto-z-force-1

Najważniejszym elementem Moto Z i Moto Z Force są jednak opcjonalne moduły opracowywane w ramach programu Moto Mods. Z telefonami łączą się za pomocą 16 pinowego złącza na tylnym panelu, przyczepiane do obudowy magnetycznie. Podczas prezentacji poznaliśmy trzy takie moduły: głośniki JBL SoundBoost, projektor Moto Insta-Share oraz bank energii Power Pack. Oczywiście z czasem powinno ich być coraz więcej i co ważne – Lenovo zapewnia, że dodatki będą współpracować z kolejnymi generacjami Moto Z. Jeśli zaś chodzi o inne modyfikacje, do wyboru będą klapki wykonane z różnych materiałów.

Moto Z i Moto Z Force będą dostępne latem tego roku w Stanach Zjednoczonych. W Europie pierwszy z modeli powinien pojawić się we wrześniu. Ceny nie zostały ujawnione.

Źródło: Lenovo, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.