Motorola: Smartfony nieodłącznym kompanem w życiu codziennym

Opublikowano: 2015-07-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-motorola-badanie-smartfony-relacje-1Motorola ujawniła rezultaty ankiety przeprowadzonej na ponad 7 tysiącach osób w siedmiu krajach, której celem było sprawdzenie, jak silne są relacje pomiędzy użytkownikami, a ich telefonami. Wyniki są zaskakujące.

Przez ostatnie lata smartfony stały się jednym z najważniejszych elementów naszego życia. Zabieramy je ze sobą niemal wszędzie, na wakacjach przy ich pomocy uwieczniamy najciekawsze momenty, oglądamy na nich filmy i zdjęcia, gramy w gry, przeglądamy Internet i wiele więcej. O tym, jak wielkie znaczenie mają dla nas te urządzenia świadczy chociażby fakt, że mnóstwo użytkowników zakłada na nie folie ochronne czy pokrowce. Można stwierdzić, że niektórzy traktują smartfony jak własne dzieci. A jak wyglądają przyzwyczajenia użytkowników? W jakich sytuacjach i jakim stopniu korzystają z telefonów? To postanowiła sprawdzić Motorola, która przebadała 7112 osób z USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku, Hiszpanii, Chin oraz Indii.

Jak się okazuje, 60% respondentów przyznało się do spania ze smartfonem w dłoni, 57% korzysta z niego w łazience (najwięcej Chińczycy – 67%), a 17% bierze z nim prysznic. Co ciekawe, 54% ankietowanych stwierdziło, że telefon byłby jedną z pierwszych rzeczy, którą uratowaliby w pożarze. Niektórzy nie wahali się nawet stwierdzić, że zrezygnowaliby z seksu w weekend, byleby mieć przy sobie komórkę. 40% osób odpowiedziało, że powierza swojemu smartfonowi sekrety, których nie wyjawiłoby najlepszemu przyjacielowi. Jednocześnie 79% z nich przyznało, że telefon często irytuje, przeszkadzając np. w trakcie ważnych spotkań. Zaledwie 39% badanych zadeklarowało zadowolenie ze swojego urządzenia.

news-motorola-badanie-smartfony-relacjeCzy tego chcemy, czy nie, z naszymi smartfonami jesteśmy w zażyłych relacjach, choć niejednokrotnie jest to nieodwzajemnione „uczucie”.

Źródło: Motorola

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.