Motorola posądza Samsunga o kradzież funkcji Always On Display

Opublikowano: 2016-08-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Samsung #pozostali #problemy / awarie

news-samsung-always-on-displayJedną z nowości tegorocznych Samsungów z linii Galaxy S i Galaxy Note jest funkcja Always On Display, czyli aktywnych powiadomień na wygaszonym ekranie. Motorola uważa jednak, że koreański producent zapożyczył ją z telefonów Moto.

Amerykańska firma obecnie działająca pod sztandarem Lenovo opublikowała na Twitterze pytanie o treści: „W jakiej galaktyce kradzież fajnych funkcji z telefonów konkurencji jest w porządku?”. Towarzyszy mu hasztag #TheOriginalAlwaysOnDisplay, co nie pozostawia żadnych złudzeń co do adresata tego posta. Data pojawienia się wpisu również nie jest przypadkowa – dzień przed oficjalną premierą Note’a 7 na pierwszych rynkach, w tym w USA, Kanadzie i Australii.

Motorola zapędziła się jednak w swoich oskarżeniach, bowiem nie jest pionierem wspomnianej technologii. Co prawda Moto X z 2013 roku była pierwszym smartfonem z Androidem wyświetlającym wybrane treści na wygaszonym ekranie (Always Display), ale to Nokia miała wcześniej podobne rozwiązanie. Wystarczy wymienić chociażby model N9 z MeeGo, który zadebiutował w 2011 roku, czy starsze słuchawki na Symbianie z wyświetlaczem AMOLED (m.in. Nokia N8 i jej Sleeping Screen). Później funkcja ta była rozwijana i wprowadzona do telefonów Lumia z Windowsem pod nazwą Glance Screen.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.