Motorola się kurczy - kolejne zwolnienia pod rządami Lenovo

Opublikowano: 2016-09-27
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #problemy / awarie

news-motorola-1Pracę w Lenovo straci około 1100 pracowników z 55-tysięcznej kadry. Większość zwolnień dotyczy działu Motorola Mobility.

Z informacji wynika, że jest to część trwającej restrukturyzacji i strategicznej integracji Lenovo z mobilnym biznesem Motoroli. Źródła podają, że najbardziej ucierpi na tym właśnie załoga Motoroli, która wkrótce może zmniejszyć się z 1200 do zaledwie 500 osób. Wbrew krążącym doniesieniom nie zostaną oni jednak przeniesieni z siedziby w Chicago do placówki Lenovo w Karolinie Północnej..

W 2011 roku Motorola została podzielona na dwie osobne firmy: Motorola Solutions i Motorola Mobility. Druga z nich w 2012 roku została oficjalnie wcielona w szeregi Google, zatrudniając wówczas około 20 tysięcy pracowników. W tym samym czasie doszło do zwolnienia 4 tysięcy z nich, a potem kolejnych 1200 w 2013 roku. Kiedy Motorola Mobility trafiła w ręce Lenovo rok później z pracą pożegnało się 10 tysięcy osób.

Źródło: Phonearena, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.