Motorola sprzedała ponad 10 milionów smartfonów w IV kwartale 2014 roku

Opublikowano: 2015-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-motorola-sprzedaż-smartfonyNależąca obecnie do Lenovo, Motorola Mobility może pochwalić się całkiem niezłymi wynikami za ostatni kwartał 2014 roku, sprzedając rekordową liczbę ponad 10 milionów smartfonów.

Jest to zatem wzrost o prawie 120% względem analogicznego okresu rok wcześniej. Przy okazji, jest to pierwszy raz, kiedy Motorola osiągnęła poziom 10 milionów sprzedanych egzemplarzy swoich słuchawek. Lenovo nie podało, jak przedstawiają się dokładne dane dotyczące sprzedaży poszczególnych modeli smartfonów, ale można z łatwością oszacować, że największą liczbę właścicieli znalazły obie generacje Moto G, które okazały się świetnymi propozycjami za rozsądną cenę. Ogólnie, urządzenia Motoroli przyniosły Lenovo 1.9 miliarda dolarów przychodów w tamtym kwartale.

Jednocześnie, chiński producent poinformował, że Motorola Mobility nie osiągnęła jeszcze poziomu rentowności, ale powinno się to zmienić w przeciągu czterech do sześciu miesięcy. Głównie dzięki ponownemu wkroczeniu przez markę Motorola na rynek chiński, co powinno przełożyć się na jeszcze lepsze wyniki sprzedażowe w przyszłości.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.