Motorola zapłaci Fujifilm 10 milionów dolarów za złamanie patentu

Opublikowano: 2015-05-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-motorola-mobilityAmerykański sąd wydał wyrok w sprawie bezprawnego korzystania przez Motorola Mobility z patentu należącego do Fujifilm Corp. Wysokość kary ustalona została na 10.2 miliona dolarów.

Fujifilm Corp, jeden z oddziałów tokijskiego Fujifilm Holdings Corp, pozwał Motorolę w 2012 roku, oskarżając o naruszenie trzech patentów związanych z funkcjami aparatu cyfrowego i jednego patentu dotyczącego przesyłania danych poprzez połączenie bezprzewodowe, jak np. Bluetooth. Fujifilm żądało kwoty zadośuczynienia w wysokości 40 milionów dolarów. Sąd w San Fracisco ustalił jednak, że należąca obecnie do chińskiego Lenovo Motorola winna jest zapłacić jedynie 10 milionów dolarów, obejmujących pogwałcenie jednego patentu odnoszącego się do konwersji obrazów kolorowych na czarno-białe. Pozostałe, czyli dwa związane z rozpoznawaniem twarzy i jeden z technologią Wi-Fi/Bluetooth nie zostały naruszone, a oskarżenia Fujifilm okazały się bezpodstawne.

Dodatkowo, Motorola stwierdziła, że patenty Fujifilm, z racji tego, że nie są nowe, powinny zostać unieważnione. Firma dodała również, że już wcześniej posiadała odpowiednie licencje na technologie Bluetooth. Fujifilm nie skomentował jeszcze decyzji sądu i nie odniósł się do słów strony przeciwnej.

Źródło: Reuters

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.