Motorola zaprezentowała drugą generację zegarka Moto 360

Opublikowano: 2015-09-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-motorola-moto360-2nd_genMotorola oficjalnie zaprezentowała podczas targów IFA 2015 smartwatcha Moto 360 (2015), który będzie dostępny w wersji podstawowej i sportowej oraz dwóch rozmiarach koperty.

Zeszłoroczna Moto 360 była nie tylko pierwszym smartwatchem z okrągłą tarczą, ale również pierwszym tego typu urządzeniem, które z wyglądu przypominało tradycyjne zegarki. W tym roku Motorola podąża tą samą drogą i postawiła na sprawdzone rozwiązania, wprowadzając jedynie kosmetyczne zmiany do wyglądu. Teraz jednak smartwatch dostępny jest w dwóch rozmiarach – 46 i 42 mm. Mniejszy wariant został stworzony przede wszystkim dla kobiet. Dodatkowo, nowa Moto 360 może pochwalić się mniejszymi ramkami, co przekłada się na rekordowy stosunek ekranu do obudowy (ponad 70%).

news-motorola-moto360-2nd_gen-2Motorola Moto 360 (2015) w wersji 46 mm ma ekran o przekątnej 1.56-cala i rozdzielczości 360 x 330 pikseli, natomiast w modelu 42 mm wyświetlacz ma 1.27-cala i rozdzielczość 360 x 325 pikseli – oba są pokryte szkłem ochronnym Gorilla Glass 3. Reszta specyfikacji jest identyczna, a więc mamy czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 o taktowaniu 1.2 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej flash. W urządzeniu znajdują się też pulsometr, Wi-Fi oraz Bluetooth. Baterię, której pojemności nie ujawniono, będzie można natomiast ładować bezprzewodowo. Ponadto, dużą zaletą nowego zegarka jest zastosowanie mechanizmu zwanego „Quick Release Bands”, który pozwala na swobodną i szybką zmianę bransolety.

news-motorola-moto360-sportMoto 360 Sport to z kolei wariant zegarka przeznaczony dla najbardziej aktywnych fizycznie użytkowników. Dzięki wbudowanemu GPS-owi jest on w stanie dokładnie mierzyć przebyte kilometry i prędkość, a nowy wyświetlacz w technologii „AnyLight” ma zapewnić znacznie lepszą widoczność w pełnym słońcu. Edycja sportowa jest również bardziej wytrzymała – smartwatch można zanurzyć na głębokość 1 metra przez 30 minut.

news-motorola-moto360-2nd_gen-1Każdy z modeli zegarka będzie można dodatkowo spersonalizować przy pomocy narzędzia Moto Maker, wybierając spośród wielu wersji kolorystycznych i różnych rodzajów skórzanych i stalowych pasków. Cena podstawowej Motoroli Moto 360 drugiej generacji wynosi od 300 do 430 dolarów. W Polsce urządzenie będzie dostępne od 1299 zł. Sprzedaż ruszy pod koniec września. Moto 360 Sport pojawi się później, jednak producent nie ujawnił szczegółów dotyczących premiery i ceny tego modelu.

Źródło: Phonearena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.