Move - nowa linia urządzeń wearables firmy Alcatel

Opublikowano: 2016-09-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-alcatel-movetimeOferta Alcatela poszerzyła się o nową elektronikę z rodziny Move – smartwatch, opaskę sportową, zegarek dla dzieci i tracker GPS.

Movetime WiFi Watch ma ekran AMOLED o przekątnej 1.39 cala i rozdzielczości 400 x 400 pikseli oraz pracuje pod kontrolą autorskiego systemu Alcatela. Jak wskazuje sama nazwa, zegarek oferuje łączność Wi-Fi (b/g/n), a także Bluetooth. Ma głośnik i mikrofon, więc może być wykorzystywany do rozmów głosowych, ale konieczne jest sparowanie ze smartfonem. Poza tym, Movetime WiFi Watch monitoruje aktywność użytkownika (m.in. spalane kalorie i przebyty dystans) i obsługuje gesty.

news-alcatel-movetime-1

news-alcatel-movetrack-1 news-alcatel-move-track-talk

Moveband to podstawowa opaska fitness, służąca do rejestrowania codziennych aktywności – dystansu, tempa, czasu, spalanych kalorii, snu. Movetrack to natomiast kompaktowy tracker GPS, który możemy przyczepić do bagażu czy kluczy, mając kontrolę nad ich aktualnym położeniem przez 4 dni bez ładowania. Move Track&Talk jest usprawnioną wersją innego zegarka dla dzieci – Alcatel CareTime. Ma on wbudowany GPS, Wi-Fi i oferuje łączność komórkową, dzięki czemu rodzice mogą na bieżąco kontrolować swoją pociechę. Na urządzeniu można zapisać do pięciu numerów telefonów w szybkim wybieraniu i do 10 dodatkowych. Bateria zapewnia działanie przez 4 dni na jednym ładowaniu.

Urządzenia Alcatel Move mają się pojawić w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Na ten moment nie znamy ich cen.

Źródło: Alcatel, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.