Można już pobierać finalną wersję iOS 9.2

Opublikowano: 2015-12-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #Apple #systemy operacyjne

news-ios_9.2-aktualizacjaPo kilku wersjach beta wydanych dla deweloperów i tygodniach testów, Apple opublikowało finalną kompilację iOS 9.2 dla kompatybilnych iPhone’ów, iPadów i iPodów touch. Aktualizacja wnosi sporo mniejszych zmian i tradycyjne poprawki płynności oraz stabilności systemu.

Jest to już czwarte uaktualnienie iOS 9 na przestrzeni ostatnich miesięcy. Poprzednie, za wyjątkiem iOS 9.1, były jednak stosunkowo małymi wydaniami wprowadzającymi kosmetyczne zmiany. Najnowsza wersja oznaczona numerkiem 9.2 waży natomiast blisko 300 MB i chociaż na pierwszy rzut wśród nowości nie znalazło się nic rewolucyjnego, zaimplementowanie udoskonalenia powinny spodobać się wielu użytkownikom i uprzyjemnić ich pracę z systemem.

Dużo zmian dotyczy usługi Apple Music, która zyskała m.in. możliwość tworzenia nowych list przy dodawaniu utworów do listy, przycisk umożliwiający pobieranie albumów i list z biblioteki muzycznej iCloud czy też możliwość przeglądania dzieł, kompozytorów i wykonawców muzyki klasycznej. Udoskonaleniu uległa też funkcja Mail Drop w programie Mail, umożliwiająca wysyłanie dużych załączników. Oprócz tego wprowadzono obsługę 3D Touch w iBooks, pozwalającą na używanie funkcji Peek i Poop dla stron ze spisu treści, notatek i zakładek oraz z wyników wyszukiwania wewnątrz książki. Poza tym pojawiła się obsługa przejściówki USB, pozwalającej importować zdjęcia i wideo z aparatu do iPhone’a.

Do zmian należy też poprawiona stabilność przeglądarki Safari, Podcastów i innych aplikacji. iOS 9.2 wprowadza też poprawione reakcje klawiatury przy korzystaniu z szybkich odpowiedzi, ulepszenia funkcji Dostępności (m.in. dodaje obsługę budzenie ekranu w trybie VoiceOver czy wywoływania ekranu przełączania programów gestem 3D Touch), jak również rozwiązanie problemu z czarnym ekranem aparatu podczas próby rejestrowania wideo na iPadzie.

Najnowszą wersję iOS można pobrać poprzez system aktualizacji OTA (over-the-air) lub program iTunes na komputerze.

Źródło: Apple

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.