Multimedia Polska trafi pod skrzydła UPC Polska

Opublikowano: 2016-10-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali operatorzy #wyniki / raporty

news-upc-polskaUPC Polska podpisało przedwstępną umowę zakupu akcji spółki Multimedia Polska, trzeciego co do wielkości operatora kablowego na polskim rynku.

Wartość transakcji została ustalona na około 3 mld zł, ale ostateczna cena nabycia może zostać skorygowana w dół w zależności od wyników operacyjnych i finansowych w okresie poprzedzającym zamknięcie transakcji. Cena stanowi równowartość 6.2-krotności osiągniętego przez Multimedia Polska wyniku EBITDA w roku 2015, skorygowanego o 124 mln zł prognozowanej rocznej wartości synergii powstałej na bazie przychodów i pozycji kosztowych.

Transakcja zostanie sfinansowana poprzez zwiększenie zadłużenia oraz posiadane aktywa własne. Umowa nie obejmuje pozostałych aktywów Multimedia Polska w branży ubezpieczeniowej i energetycznej. Transakcja przewiduje zwyczajowe klauzule warunkowe, w tym konieczność uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kupujący oczekują, że całość zostanie sfinalizowana w ciągu następnych dwunastu miesięcy.

UPC Polska to największy operator kablowy w Polsce. Na koniec czerwca 2016 roku w zasięgu jego sieci znajdowało się blisko 3.1 mln gospodarstw domowych, a firma świadczyła usługi dla ponad 1.4 mln klientów korzystających z 2.9 mln usług. Po zakończeniu transakcji będzie również obsługiwał ponad 832 tys. klientów korzystających z 1.4 mln usług Multimedia Polska (dane z II kwartału 2016 r.).

Źródło: UPC Polska

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.